neljapäev, 31. märts 2011

Suvidsõst pluusist sai keväjäne kamps / Suvepluusist sai kevadkampsun

Imä tahtsõ hindäle suvõs pluusi. Kaimiq mustret ni tä otsõ hindäle meeleperälidse vällä. Telsemiq Lõngamaania kuuhtelmisega ka originaallanga. Ku lang tull', oll' selge, et suvepluusis taa sukugi passi-i, paistu perädü jämme ni küländ lämmi. Ku sis viil vällävalit mustrõ ka juuskma naka-s, mõtlimigi ümbre, et langast tulõ hoobis kamps. Imä valõ vällä seo kampsi, õnnõ et tä tahtsõ pikembät, inämb kihhä kuatut ni hulga väikumba kaalamulguga variantsi.
Ema tahtis endale suveks pluusi. Vaatasime koos mustreid ning ta valis endale meeldiva välja. Tellisime Lõngamaania koostellimisega originaallõngagi. Kui lõng tuli, siis oli selge, et ega see suvepluusiks ikkagi ei sobi. Kui veel ka väljavalitud muster sugugi ei klappinud, siis otsustasimegi ümber, et lõngast saab hoopis kevadine kampsun. Ema valis välja selle kampsuni, kuid ta soovis pikemat, enam kehha võetut ning palju väiksema kaelaauguga.Seo om mu edimäne alt üles kuat raglaan, üleväst alla raglaani miildüs mullõ iks inämb kutaq.

Kudamine läts umbõ kipõstõ, aq taa langa otsi ma inämb käkki taha-i.

Langas om Dropsi Ice, midä koi vardidõga nr 8. Langa läts nii 670 g.
See on mu esimene alt üles kootud raglaankampsun, ülevalt alla meeldib mulle rohkem kududa. 

Kudumine läks hästi ruttu, kuid selle lõnga otsi ma enam küll peita ei tahaks.


Lõngaks on Dropsi Ice, mida kudusin 8 mm varrastega. Kulus umbes 670 g.

7 kommentaari:

 1. Väga ilus kampsun! Aga miks see lõng siis suvelõngaks ei sobi?

  VastaKustuta
 2. Tulemus on ilus! Aga jah, huvitun samuti, miks suvelõngaks ei sobi ja mille pärast lõngaotste peitmine jama oli?

  VastaKustuta
 3. Ene-Ly ja Triinu, aitäh! Selle lõnga koostiseks on 55% puuvilla ja 45% akrüüli, akrüül muudab lõnga küll üsna pehmeks, kuid ka soojaks. Lisaks on see lõng lihtslt nii jäme, et 8 mm varrastega tuleb üsna tihe kude, nii et see on ümber ikka väga soe. Otsi on samuti raske peita seetõttu, et lõng on nii jäme, et ei taha nõelasilmast sugugi läbi minna. Lisaks hargenavd otsad väga kergesti kolmeks peenemaks lõngaks, mis muudab nõelasilmast läbimineku veel keerulisemaks. Kahekordne lõng nõelasilma taga on aga nii jäme, et ei taha peitmise ajal isegi koetud pinnast lihtsalt läbi tulla.

  VastaKustuta
 4. Aitäh põhjaliku vastuse eest! Ma ise kahtlustasin ka, et osalt on tegu nii lõnga koostise kui jämedusega.

  VastaKustuta
 5. ahaa, joba valmis! allõs tuu oll, ku miiq su puul olliq ja taad langa kaimiq :) a ma tiiä külh, kuis nii suurõq vardaq kudamist kipembäs tegeväq ;)

  VastaKustuta
 6. Oled Sina ikka tubli tütar! Väga ilus kampsun!

  VastaKustuta
 7. Mari, nii suuri vardidega lätt jah umbõ kipeste, sai algusõh vill küländ pall'o üles ka võttaq.

  Monika, aitäh! Meil on emaga tööjaotus, mina koon, tema tikib ja õmbleb.

  VastaKustuta