pühapäev, 14. september 2014

Sokisadu

Mul om jõulukuus plaanih kutaq 6 paari sukkõ. Kolm ehk sis poolõq ommaq valmis saanuq. Kõik kolm ommaq kuatuq paikligust Novita langast
Mul on plaanis detsembriks kududa kuus paari sokke. Kolm ehk siis pooled on valmis saanud. Kõik kolm paari on kootud kohalikust Novita sokilõngast.

Edimäne paar om kuat Novita vast kõgõ tunnõtumbast sukalangast - 7 Veljestä. Koi sukkõ 3,5 mm vardidõga seo oppusõ perrä.
Esimene paar on kootud Novita vast kõige tuntumast sokilõngast - 7 Veljestä. Kudusin 3,5 mm varrastega selle õpetuse järgi. 
Novita 7 Veljestä om hää lang, ku om vajja tüü kipeste valmis saiaq. Olõ-i midägi halva taa langa kotsilõ üldäq, kuiki inämbält jaolt miildüs sukkõ piinümbäst langast kutaq.
Novita 7 Veljestä on hea lõng, kui kudum on vaja ruttu valmis saada. Pole midagi halba öelda selle lõnga kohta, kuigi tavaliselt eelistan sokkide kudumiseks peenemaid lõngu.
Tõnõ paar oma kuat Novita langast Nalle 3 mm vardidõga. Koi Dropsi oppusõ perrä, aq pall'o lühkümbä seerega. Nalle om and'sak lang - mõnõq värviq ommaq hääq ni küländ pehmeq, tõsõq aq tundusõq kässi vaihõl kuiki elolda. Kõgõ hullõmb oll' mu meelest valgõ, taa rohilinõ oll' vaihõpääline ja seenimaani kõgõ parõmb om olnuq kõllanõ.
Teine paar on kootud Novita lõngast Nalle 3 mm varrastega. Kudusin Dropsi õpetuse järgi, kuid palju lühema säägeosaga. Nalle on kummaline lõng - mõned värvid on head ja küllaltki pehmed, teised tunduvad käte vahel elutud ja kuidagi kanged. Kõige hullem on olnud valge, see roheline on vahepealne ja kõige parem on siiani olnud kollane.   
Kolmas paar om kuat Mustrimaailma foorumih salakudamisõ käügih. Koi Novita langast Pikkusisko 2,5 mm varrastega. Oppus om ilma iist saiaq siist. Perädü illos mustrõ mu meelest, taha hindäle ka säändsit sukkõ. 
Kolmas paar sokke on kootud Mustrimaailma foorumi salakudumisena. Kudusin Novita lõngast Pikkusisko 2,5 mm varrastega. Õpetus on saadaval siin ja täiesti tasuta. Imeilus sokimuster minu meelest, tuleb isu ka endale sellised kududa. 
Pikkusisko om näist kolmõst langast mu kimmäs lemmik - piinükene ja pehmeq. Timä värviq ommaq ka tõistsugumadsõq ku tõisil. Olõ-i selgit särävit värve (vähembält ma näe-s).
Pikkusisko om neist kolmest lõngast mu kindel lemmik - peenike ja pehme. Selle värvid on ka teistsugused ku teistel. Ei ole selgeid säravaid värve (vähemalt ma ei näinud).
And'sak, et naaq langaq ommaq kõik sama koostisega, aq iks nii esisugumadsõq.
Kummaline, et need lõngad on kõik sama sisaldusega, kuid siiski nii erinevad.

6 kommentaari:

 1. Mulle meeldivad kõige rohkem keskmised, roheline tõmbab alati mu tähelepanu. Kõik lõngad on tuttavad, Pikkusiskosta koon ühte kaelussalli, meeldiv lõng minugi meelest.

  VastaKustuta
 2. Aitäh, Ingi! Anna siis teada, kuidas Pikkusiskost kootud kaelussall hoidma jääb.

  VastaKustuta
 3. Väga kaunid sokid! Leidsin siit blogist ühest vanemast postitusest Skew sokid, mis on samuti väga kenad. Proovisin seda salakudumise juhendite järgi teha. Aina enam tundub mulle, et see on kõike muud kui sokk:( Eriti imelikuks läks pärast silmamist. Tekkis nagu kannus. Tegin natuke veel edasi. Kas olen silmanud vale koha kokku? Juhendi järgi hakkasin markereid liiga vara ära korjama.

  VastaKustuta
 4. Aitäh, Heli!
  Ma ei usu, et sa vale koha pealt kokku oleksid silmanud, kui õigesti mäletan, siis seda ei peaks eriti teha saama. Ada veidi kummalise kujuga on need Skew-sokid küll. Proovi jalga, jalas peaks kenasti istuma. Kui ei istu, siis on tõesti midagi valesti läinud.

  VastaKustuta
 5. Nii palju ilusaid sokke pole ammu näinud;)

  VastaKustuta