teisipäev, 11. märts 2014

Paar tsillukõst as'akõist

Tiiä-i, kohe viimädsel aol tuu aig kaos. Esiki ku vardidõni saa, sis viimistlemiseni, pilte pääle ja blogihte taha-i midägiq jõudaq. Täämbä siski panõ siiäq paar tsillukõst as'akõist.
Ei tea, kuhu viimasel ajal aeg kaob. Isegi kui varrastega veel aeg-ajalt kohtun, siis viimistlemiseni, pildi peale ja blogisse ei taha enam millegipärast miski jõuda. Täna lisan siia siiski paar pisikest asjakest.

Latsõlõ minevä aastaga kuatuq lämmäq kindaq olliq väiküs jäänüq ni lats tahtsõ vahtsit. Valõmiq ütehkuuh mustrõ ni timä otsõ esi minu langakorvist hindäle langaq. Pruuvsõ külh tälle sellädäq, et nii hele lang jää-i kõrraligult nätäq valgõ päält, aq saa-istimmä kuiki verevät langa valima. Lats oll' uma otsussõ tennüq.
Lapsele möödunud aastal kootud soojad kindad olid selleks aastaks väikseks jäänud ja ta tahtis uusi. Valisime koos mustri ja ta sai ise minu lõnhgakorvist sobivad lõngad otsida. Proovisin küll talle seletada, et nii heleda lõngaga kootud pilt ei jää näha, aga vaarikapunast lõnga ma teda valima ei saanud. Laps oli otsustanud.
Langas om Dropsi Alpaca, vardaq olliq vast 2,5 mm ni kiri om peri siist. Peopesäh ommaq kindaq lihtsähe säbrülidseq.
Lõngaks on Dropsi Alpaca, vardad olid vast 2,5 mm ja muster on pärit siit. Peopesas kassi ei ole, seal on lihtsalt säbruline pind.
Tõõnõ tsillukõnõ asi om üte tsillukõsõ tütrigu kamps. Kamps om parlaq viil veidükene suur, aq külh taa pia parajas saa. Langas om Dropsi Merino Extra Fine. Taa om latsile väega hää pehme lang, aq täüskasunulõ ma külh julgunu-s taast midägi kutaq, selle et mõsuh vinüs taa lang hirmsähe. Aq et latsõq vinüse esi kah, sis näile om taa õkvalt hää. Oppus om peri siist, aq muutsõ taad veidükese.
Teine väike asi on ühe pisikese tüdruku kampsun. Kampsun on praegu veel veidi suur, kuid küll see üsna ruttu parajaks saab. Lõngaks on Dropsi Merino Extra Fine. See on lastekudumiteks väga hea pehme lõng, kuid täiskasvanule ei julgeks ma vist küll sellest midagi teha, sest see lõng venib pesus hirmsat moodi. Aga et lapsed venivad ka (mitte küll pesus), siis neile sobib see lõng just hästi. Õpetus on pärit Garnstudio lehelt, kuid muutsin seda veidi.

2 kommentaari:

  1. Imearmsad käpikud! Mõnusad värvid ja see väike uduloor mis kindaid ümbritseb, jätab eriti luksusliku üldmulje. No sellised ehedad "tahaks-omale-ka" kindad :)

    VastaKustuta