Pühapäev, 16. märts 2014

Kats salli


Nii puul aastakka tagasi käve Wool & Woolleni langapoodih. Otsõ ütte kimmäst värvi sallilanga, aq tuud sääl es olõq. No kai sis muid langu ka, kooni näi tuhmkõllast Elegance'i. Värv naas' mullõ nii väega miildümä, et ostigi taad 131 g, kuiki olõ-s kõgõ vähembätki tiidmist, midä taast kutaq. Noq jo Turuh ollõh lapassi üte õdagu üteh võetuid kudamisraamatit ja niku raamatust "Knitted Lace of Estonia" näi Madli salit, tiidse, et taa omgi taa, midä Elegance om uutnu.
Umbes pool aastat tagasi käisin Wool & Woolleni lõngapoes. Otsisin üht kindlat värvi sallilõnga, mida paraku ei leidnud. Küll aga võlus mind oma värviga tuhmkollane Elegance, mida 131 g ostsingi, kuigi mul polnud õrna aimugi, mida sellest lõngast koon. Nüüd juba Turus olles lappasin ühel õhtul kaasa võetud kudumisraamatuid. Nii kui raamatust "Knitted Lace of Estonia" Madli salli nägin, teadsin, et see ongi see, mida Elegance on oodanud.
Langa koostises om 43% viskoosi, 30% polüamiidi, 15% puuvilla, 10% angoorat ja 2% kašmiiri. Pelgsi veidükene, kuimuudu sääne lang päält vinütämist püsümä jääs, aq seenimaani om häste hoitnuq. Ja angoora ja veidükene kašmiiri tegeväq langa iks nii hääs pehmes.
Lõnga koostiseks on 43% viskoosi, 30% polüamiidi, 15% puuvilla, 10% angoorat ja 2% kašmiiri. Kartsin veidike, kas sellise koostisega lõng ikka jääb oma venitatud kuju hoidma, aga siiani on küll ilusti püsima jäänud. Ja angoora ja seesama veidike kašmiiri muudavad selle lõnga ikka mõnusalt pehmeks. 

Koi 3,5 mm vardidõga. Langa läts õkvalt 100 g, nii et ülejäänüst 31 grammist tulõ kunagi midägi muud.
Kudusin 3,5 mm varrastega. Lõnga kulus täpselt 100 g, nii et ülejäänud 31 g tuleb kunagi midagi muud.


Võti ossa ka Mustrimaailma foorumih kõrraldadust salakudamisõst. Anti ette, ku pall'o ja määndse jämmüsega langa vajja om, ni naati veidükese viisi mustrõt andma. Nii koi tiidmäldä, miä säält lõpus vällä tulõ. Tull' väikükene sallikõnõ.
Võtsin osa ka Mustrimaailma foorumis korraldatud salakudumisest. Anti ette, kui palju teatud jämedusega lõnga vaja läheb, ja siis hakati andma veidikese kaupa mustrit. Nii et kudusimegi teadmata, mis lõpuks välja tuleb. Tuli väike sall.
Kuatu om Raasiku isitüst langast 2,25 mm vardidõga.
Kootud on sall Raasiku kahekordsest lõngast 2,25 mm varrastega.
Pildiq tekk' seokõrd mu 5-aastaganõ lats.
Pildid tegi sel korral mu 5-aastane tütar.

6 kommentaari:

 1. Oi, see kollane sall on lihtsalt võrratu! Selline lausa nõuab kevade olemasolu! Lihtsalt super töö!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh! Ja väljas ongi ju kena kevadine!

   Kustuta
 2. Igatpidi kaunis pitssall! Sobiva suurusega ja kindlasti mõnus lõng. Ka teine sall on huvitav, sellisele saab üksikud kerad hästi ära kasutada.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh! Jah, üksikust tokist kudumise võimalus on teise salli eeliseks kindlasti.

   Kustuta