neljapäev, 25. juuli 2013

Starshine

Ollimiq latsõga nätäl aigu Hiiumaal. Et meid oll' sääl peris hulka, oll' vajja üteh võttaq sääne kudaminõ, miä olnu-s ülearvo suur ni nõudnu-s pall'o kaemist ni näpoga perrä ajamist. Et ilm käändse ka sügüsedses, otsusti naadaq latsõlõ sügüses kampsi kudama.
Olime lapsega nädal aega Hiiumaal. Et olime seal päris suure kambaga, siis oli vaja kaasa võtta kudumine, mis ei nõuaks erilist näpuga järje ajamist ning mis ei oleks liiga suur. Et ilm keeras ka sügiseseks, siis otsustasin hakata lapsele sügiseks kampsunit kuduma. 
Nädäli ao lühküide õdagidõga kamps peris valmis es saa, aq edimädse kodopääväga sai siski ärq lõpõtõdus. Hää lihtsä kudaminõ oll' ni kipõlt läts edesi kah.
Nädala lühikeste õhtutega kampsun mul päris valmis ei saanud, kuid esimese kodupäevaga sai see siiski ära lõpetatud. Tegelikult oli tõesti hea valik kaasa võtmisks, oli lihtne kudumine ning edenes ka kiiresti.
Tegemist om jälq Dropsi mustrõ ni oppusõga. Muutsõ taad niipall'o, et tuu-s kolmandat värvi sisse ni koi taa asõmal iks taasama kõlladsõga, miä muugi kamps kuat om. Tõnõ muutus oll' kiräh, koh sakkõ asõmal koi träpsuq. Langas om Garnstudio Merino Extra Fine, valgõt läts veidükene alla 50 grammi ni kõllast veidükene alla 250 grammi. Pruuksõ 4 mm vardit, sooniguq koi 3 mm vardidõga. 
Tegemist on jälle Dropsi mustriga. Muutsin seda niipalju, et ei hakanud kolmandat värvi sisse tooma, vaid kudusin selle asemel sama valdava kollasega. Teise muutuse tegin mustris nii, et sakkide asemel kudusin träpsud. Lõngaks on Dropsi Merino Extra Fine, valget kulus veidi alla 50 ning kollast veidi alla 250 grammi. Kampsun on valdavalt kootud 4 mm varrastega, soonikute jaoks kasutasin 3 mm vardaid.
Pilte pääl om kamps läbi mõskmaldaq, selle et tiiä, ku pall'o taa lang likes teteh vinüs. A tahtnuq, et lats veidükene iks saassi kampsi kanda, inne ku taa tälle peris suures vinüs.
Piltide peal on kampsun läbi pesemata, sest tean, kui palju see lõng märjaks tehtuna venib. Tahaks siiski, et laps natukenegi seda kampsunit kasutada saaks, enne kui see talle suureks venib.

A ku kiäki Hiiumaal om vai viil sinnä lätt, sis soovita kimmähe minnäq Reigi pastoraati klaasinäütüsele.
Aga kui keegi Hiiumaal on või veel plaanib sinna lähiajal minna, siis soovitan kindlasti külastada Reigi pastoraadis olevat klaasinäitust.

3 kommentaari:

  1. Väga armas kampsun! Mul on plaanis endale midagi sarnast kududa, aga hetkel olen veel selle "õige" mõtte, idee ja mustri otsingul :)

    VastaKustuta
  2. Mõnus! Tekitasid mulle praegu sügisetunde laine! :D

    VastaKustuta
  3. Sirtsuk ja Ülle, aitäh teile! Ilmad olid vahepeal tõesti nii sügisesed, et vägisi ajas soojemaid asju kuduma.

    VastaKustuta