esmaspäev, 24. juuni 2013

Sylvi sõsaralõ

Viimädsel aol ei olõq kudamises kuiki pall'o aigu olnuq. A sõsaralõ koi iks sünnüpääväs midägi ja tuu midägi oll' Mari Muinose Sylvi.
Viimasel ajal ei ole kudumiseks kuigi palju aega olnud. Aga oma õele ei saanud siiski jätta sünnipäevakinki kudumata. Õde sai sünnipäevaks Mari Muinose Sylvi.
Sylvi oll' mullõ jo ammuq silmä jäänüq ni oppuski oll' jo ammuq ärq ostõt. Olli taad kunagi ka sõsaralõ näüdänüq ni sõsar ütel', et tälle miildünüq sääne hall. Nii oll' mul küländ lihtsä märki, midä mu sõsar timahavva sünnüpääväs saa.
Sylvi oli mulle juba ammu silma hakanud ning olin õpetuse juba tükk aega tagasi äragi ostnud. Sai seda kunagi ka õele näidatud ja õde ütles, et talle meeldiks selline hall. Nii et mul oli väga lihtne otsustada, mida mu õeraas sel aastal sünnipäevaks saab.
Taa kamps paistus külh umbõ suur tüü ollõv, aq tegelikult oll' taa nii põnnõv ni hää kudamine, et läts mugu joudsahõ edesi. Kõgõ suurõmb tüü oll' tegelikult umblõminõ. Ja Mari Muinose tett oppus oll' ka hää lihtsä.
See kampsun paistab küll hiiglasuur töö olevat, kuid tegelikult oli see nii põnev ja hea kudumine, et edenes väga kiiresti. Kõige suurem töö oli tegelikult selle juures õmblemine. Ja lisaks oli ka Mari Muinose õpetus äärmiselt hea ja selge.
Kamps om kuat G-B Rivera langast 6,5 mm vardidõga. Langa läts päält 1200 grammi. Umbõ hää kudaminõ oll' ni tullõm om ka lahõ. Vähembäste mullõ hindäle ni mu sõsaralõ ka miildüs (ja mul om nii armsa sõsar, et timä säläh om taa kamps viil ilosamb). Pidänü vist iks hindäle ka kudama säändse.
Kampsun on kootud G-B Rivera lõnast 6,5 mm varrastega. Lõnga kulus üle 1200 grammi. Väga mõnus kudumine oli ja tulemus on ka lahe. Vähemalt mulle endale ja õele ka meeldis (ja mul on nii armas õde, et tema seljas on see kampsun veel ilusam). Peaks vist ikka endale ka sellise kuduma.

17 kommentaari:

 1. Väga uhke! See on tõesti ilus mudel.

  VastaKustuta
 2. Väga ilus kampsun! Olen sinuga täiesti nõus, et kõigeaeganõudvam on õmblemine, aga muidu on Sylvi kudumine tõeliselt nakatav, ma olen kaks kudunud ja mõtlen, et ühe võiks ju veel :)

  VastaKustuta
 3. AlleRaa ja Monika, suur aitäh teile!
  Monika, sinu blogist ma Sylvi avastasingi ja enda jaoks mõlgub mul meeles sinu tehtud lühike variant.

  VastaKustuta
 4. Suurepärane töö ja kindlasti seljas väga soe ja mõnus!

  VastaKustuta
 5. Sirtsuk ja Triine, aitüma teile kiitmast!

  VastaKustuta
 6. Uhke, tõeline pilgupüüdja, teeb kohe meele kadedaks!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh, Ingi! Aga koo endale ka, selle kampsuni kudumine läheb tõesti jõudsalt.

   Kustuta
 7. Tõeliselt kaunis - suur lillemuster paneb selle tagasihoidliku halli lausa särama!!!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh, Kair! Ma alguses kartsin, et hall jääb selle kampsuni jaoks liiga tagashoidlikuks, aga tegelikult toob selline helehall seljal oleva mustri tõesti hästi esile.

   Kustuta
 8. Vauuu, see on imeilus!!! Mul endiselt see veel ootel. Pole veel ilmselt minu aeg seda teha :) . Aga ehk kunagi...

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh, Ene-Ly! Kunagi kindlasti võta kätte, tõeliselt mõnus kudumine oli.

   Kustuta
 9. Imetlusväärne suur töö ja uhke tulemus!

  VastaKustuta