kolmapäev, 8. veebruar 2012

Killuke suve

Tüdile oll' vaia latsiaida pidämises kampsi. Ku ma Mattiasele kaejadsis kampsi koi, naksi mullõ seo kamps umbõlõ miildümä. Nii saigi sama valitus, a piät ütlema, et süä saa-s peris ts'alka. Paistus, et tsillembile sobis taa kamps iks hulga inämb. 
Tütrele oli vaja lasteaeda trööpamiseks kampsunit. Kui ma Mattiasele katsikuiks kampsunit kudusin, hakkas see kampsun mulle väga meeldima. Nii saigi ka oma tütrele sama valitud, kuid kahjuks ei jäänud ma tulemusega sel korral päris rahule. Tundub, et titadele sobib see kampsun ikka paremini.
Kampsi värm õkvalt nõudsõ suvidsit nöpse. Anni tütrele valliq maas'ka- ni käokirässenöpse vaihõl; nigu nätäq, valõ timä käokirässenöpsiq.
Kampsuni värv lausa nõudis suviseid nööpe. Andsin tütrele valida maasika- ja lepatriinunööpide vahel. Nagu näha, jäid lepatriinud sel korral peale.
Kamps om kuat Dropsi langast Fabel, abis olliq 3 mm vardaq.

Kampsun on kootud Dropsi lõngast Fabel, abiks olid 3 mm vardad.

10 kommentaari:

 1. Mis sulle siis kampsi juures ei meeldi? Minu meelest on väga ilus ja armas. Selleks, et Fabelist mitte-ilusat asja teha, peab ikka väga pingutama ka ju. Mulle küll su tütre kapms väga meeldib!

  VastaKustuta
 2. Täpsemalt ei meeldi mulle see, et esiosa hakkab täisnurga koha pealt halvasti hoidma. Nii lihtse see mittemeeldimise põhjus ongi. Väiksema kampsuni puhul oli seda lisaks kootud alumist osa vaid paar rida ja nii ei hoidnud see kuidagimoodi irvakile.

  Lisaks peab ütlema, et seljatagant meenutab kampsun oma triibulisuse tõttu veidi vangirüüd.

  VastaKustuta
 3. Väga ilus kampsun! Lastega on õnneks nii, et kasvavad ruttu välja, saad varsti uue ja meeldivama kududa :)

  VastaKustuta
 4. See on üle rühma kõige ägedam kamps!

  VastaKustuta
 5. Vangirüüd :D:D:D Siis on ju isegi hästi, et on selline karamell-kommivärviline virr-varr, mitte nt toon nimega Hõberebane :)

  VastaKustuta
 6. Njah, vangirüüks ei peaks kohe üldse mitte. :D Ei arvanud pooleliolevat nähes, ega ka nüüd valmina. Mõnus.

  VastaKustuta
 7. Aitäh teile! Olen pai saanud ja lohutatud!

  VastaKustuta
 8. Poolikuna häiris mind see pläss värv rohkem, aga nüüd pole ju viga! Ja nagu Monika juba ütles, et varsti saad uue ja uhkema kududa!

  VastaKustuta
 9. Minu meelest samuti näeb valmis kampsun värvide poolest kenam välja kui pooleli olevana... Väga armas

  VastaKustuta
 10. Mulle väga meeldib see kampsun! Ja mind see "murdumise" koht üldse ei häiri. Annabki kampsunile hoopis teise ilme kohe!

  VastaKustuta