laupäev, 11. veebruar 2012

Katsaharolisõ kiräga kindaq


Mustrimaailma foorumih on tehniga-aastak, egä kuu om esi tehniga jaos. Radokuuh tulõssi tetäq midägi rahvuslist. Ma valõ tegemises rahvuslidsõ mooduga kindaq. 
Mustrimaailma foorumis on tehnika-aasta, iga kuu on eri tehnika jaoks. Veebruaris tuleks teha midagi rahvuslikku. Otsustasin teha rahvusliku moega kindad.

Valõ kudamisõs Põlva katsaharolisõ kirä Tuuli Tubina kokko säetüst raamatust "Kirä' Võromaalt. Kinda'". Värviq valõ külh tõistsugumadsõq.
Valisin kudumiseks Põlva kirja Tuuli Tubina kokku pandud raamatust  "Kirä' Võromaalt. Kinda'". Värvid valisin küll teised.
Et ma olõ-i varrampa kirikindit kudanuq, lätsi egäs juhus kerembat tiid piteh ni võti kudamises suurõmbaq vardaq - 2,25 mm. Järgmädse kõrra taha kimmähe jo peenembidega kutaq.
Et ma ei ole varem kirikindaid kudunud, võtsin proovimiseks jämedamad vardad, kui peaks - 2,25 mm.
Vits om kuat 1 hüvilde keeruga silmus, 1 pahõldõ. Nigu nätäq, sai kõrraga ärq pruuvi ka pailakõsõ kudamise.
Soonik on kootud 1 paremipidibne keerdusilmus, 1 pahempidine silmus vaheldumisi. Nagu piltidelt näha võib, sain ära proovida ka nööri kudumise.
Pässä kirja olõ-s raamatuh antuq ni taad olõ-s ka pilte päält nätäq, nii et pässäle tei kirä, miä mu meelest sinnäq sobisi.
Pöidla kirja ei olnud raamatus antud ning seda ei olnud ka piltide pealt näha, nii et sinna kudusin kirja, mis minu meelest sobis.

4 kommentaari:

 1. Nii armsad kindad. Hingel hakkab soe neid nähes.

  VastaKustuta
 2. Kindad on väga kaunid! Neid kiitsin ma juba mujalgi:)). Nüüd aga peatus mu silm sellel raamatul. Kas seda raamatut leidub vaid Võrumaa poodidest? Sest google tulemus mulle midagi asjalikku ei andnud. Tundub selline väga väga asjalik raamat olema:)

  VastaKustuta
 3. Aitäh!

  Ene-Ly, ausalt öeldes ei tea, kust seda täpselt osta saab, ise ostsin Võro instituudist. Kui sul on huvi, võin veidi uurida.

  VastaKustuta