kolmapäev, 21. detsember 2011

Rahakiräga sall

Sõbranna kaot' uma salli ärq. Lubasi tälle vahtsõ kutaq. Kiräs valisi Haapsalu sali raamatust rahakirä (ka veerepitsi võti samast raamatust) ni langas sai kunagi Alevigist tellit lang, koh om 70% meriinovilla ni 30% bambust. Seo lang om tõtõstõ mõnus, õnnõ et kutaq veidi rassõ, selle et lang om eri niidest kokko pant. Abis olliq 3,5 mm vardaq.
Pildiq ommaq nii kehväq, selle et tuus aos, ku salli vinümäst är võti, nakas' väläh jo pümmes minema. A et salli jo täämbä ärq anna, sis tahtsõ kas vai kehväkestki pilti saiaq.
Sõbranna kaotas oma salli ära. Lubasin talle uue kududa. Mustriks valisin Haapsalu salli raamatust rahakirja (ka äärepitsi võtsin samast raamatust) ning lõngaks sai kunagi Alevigist tellitud lõng, kus on 70% meriinovilla ning 30% bambust. Lõng on väga mõnus, kuigi veidi raske kududa, sest koosneb mitmest omavahel korrutamata niidist. Abiks olid 3,5 mm vardad.
Pildid sain nii viletsad, sest selleks ajaks, kui salli venimast ära võtsin, hakkas väljas juba pimedaks minema. Aga et annan salli juba täna üle, siis tahtsin sallist kas või viletsatki pilti.
Kiri lähkümbäst ka.
Kiri lähemalt ka.
P.S. (Õdagu ilda.) Anni salli täämbä ärq. Saa-i siiäq kirotamaldaq jättäq, et uma vahtsõ umanigu kaala ümbre oll' sall iks kõrdi ilosamb ku tah kehväkese pildi pääl.
P.S. (Õhtul hilja.) Sall sai täna oma uue omaniku juurde. Pean tunnistama, et tema kaelas oli see ikka kordi ilusam kui siin viletsa pildi peal.

Ilosat pühhiaigu teile!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar