pühapäev, 3. august 2014

Öökull või siiski Hello Kitty?

Nigu pia kõigile viieaastadsilõ tütrikile, om ka minu latsõlõ Hello Kitty väega miildüma nakanu. Ja ma mõtli, et kui ta õkvalt piät meil kotoh olõma, no olkõ sis esitettü, parõmb iks, ku poodist ostõtu vabrikukraam kiräga "Made in China". 
Nagu pea kõigile viieaastastele piigadele kohane, on ka minu tütarlapsele hakanud meeldima Hello Kitty. No ma siis mõtlesin, et kui see just peab meil kodus olema, siis olgu juba isetehtud, mitte poest ostetud vabrikutoode kirjaga "Made in China".
Latsõlõ ütle-s, et tälle taad tii ja ku tä täämbä poolikut kassi näkk', oll' tä kimmäs, et mä tii tälle kakku. No ku mustaq vurruq saiva tettüs, ja esieränis sis, ku lips päähä sai, oll' lats nõuh, et taa om siski Hello Kitty, mitte kakk.
Lapsele ma ei öelnud, et talle seda kassi teen ja kui ta poolikut tööd nägi, siis oli ta täiesti kindel, et tegemist on öökulliga. No kui see kahtlane tegelane ka vurrud külge sai, ja eriti siis, kui juba lips ka tehtud oli, nõustus laps, et tegemist on siiski Hello Kitty, mitte öökulliga.
Heegeldet om Schachenmayri Catania langast veidü vähämbä ku 3,5 mm heegelnõglaga (vana vinneaignõ nõgõl, koh olõ-i määnestki suurust pääl). Tei seo kassi oppusõ perrä, aq muudi taad nii, et vöödilisest kassist saigi Hello Kitty.
Heegeldatud on Schachenmayri Catania lõngast veidi vähema kui 3,5 mm heegelnõelaga (no vana nõukaaegne heegelnõel, kus ei ole mingit suurust peal). Tegin  selle kassi õpetuse järgi, aga muutsin seda nii, et triibulisest kassist sai Hello Kitty. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar