laupäev, 19. oktoober 2013

Haned läinud, hallad maas

Sai puultõist aastakka tagasi ämmä käest koti halli-mustakirivät villast langa. Suvõl koi taast mehele kampsi ni viil noq, ku jo külmembäs läts, sai kamps ka pildile. Miis ütles, et umbõ lämmi kamps om. Usu timmä.
Sain poolteist aastat tagasi ämmalt kotitäie halli-mustakirjut villast lõnga. Suvel kudusin mehele sellest kampsuni ning nüüd lõpuks sai kampsun ka pildile püütud. Mehe sõnul on hästi soe kampsun, täitsa usun teda. 
Kamps om küländ lag'a ni lihtsä, aq tiiä, et õkvalt säändseq kampsiq mu mehele miildüseq. Tegemist om raglaanih kuatu kampsiga, kost üleväst alla juuskvaq külgi päält soonikuribaq. Kuatuq om taa seo oppusõ perrä 4,5 mm vardidõga (olliq vast 4,5 mm vardaq).
Kampsun on küllaltki lai (või isegi veidi lötakas) ja lihtne, aga tean, et just sellised kampsunid mu mehele meeldivad. Tegemist on raglaanlõikelise kampsuniga, kus külgede peal jooksevad soonikuribad ülevalt alla. Kootud on kampsun selle õpetuse järgi 4,5 mm varrastega (olid vist 4,5 mm ). 

Mi valla leheh oll' teedüs, et häätegevuses oodõtas latsilõ kuatuid as'akeisi. Om külh häste kipõ aig, aq üte paari lihtsit sukkõ iks koi. Langas om Panda, midä koi 2,5 mm vardidõga. Langa värviq naksiq mullõ poodih kunagi nii umbõlõ miildümä, et osti taa tokikõsõ tuust huulmadaq, et taad oll'gi poodih õnnõ üts ni mul olõ-s kõgõ vähämbätki tiidmist, midä taast langast tetäq tahtnuq vai saanuki. Aq eks egä lang löüd hindäle lõpus kodo ni as'akõsõ.
Meie valla lehes oli kuulutus, et vähekindlustatud perede lastele oodatakse kudumeid. On küll hästi kiire periood, aga ühe paari lihtsaid sokke tegin ikka. Lõngaks on Panda, mida kudusin 2,5 mm varrastega. Kunagi, kui poes olin, tõmbas selle lõnga värvidemäng mind täiesti endasse ning ostsin lõnga sellest hoolimata, et mul polnud õrna aimugi, mida sellest teha saaksin/tahaksin, või et seda oli poes järel vaid üks tokike. Aga näed, leidiski endale kodu ja eesmärgi.

7 kommentaari:

 1. Super ilus kamspun!!!! Mul täpselt sama õpetuse järgi üks kamspun tegemisel. Pooleli ja nii väga tahaks jõuludeks valmis saada - aga minu elustiili juures tundub see lausa võimatu missioon hetkel. Sinu pilt aga andis taas inspiratsiooni ja tahet juurde.

  VastaKustuta
 2. Mõnusalt lihtne kampsun. Meestele tundub selline just meeldivat - minuoma poetas ka viimasel päringul, et ära vast palmikulasuga kampsi koo :) Mul veel tema jaoks lõng ootel sest lapsed sokkideta...kahju, et ühtegi tuttavat kudujat pole..:P.. eksole

  VastaKustuta
 3. Aitäh teile! Meestele näivad jah meeldivat kampsunid, mida on endal igav kududa. Samas teleka ees kudumiseks on sellised kampsunid just head.

  VastaKustuta
 4. See kampsun on küll vapustavalt suur ja ilus töö!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh, Monika! Et tegemist siiski suhteliselt jämeda lõngaga, läks kudumine tegelikult väga kiiresti.

   Kustuta
 5. Kampsun on väga muhe - lihtne ja ilma liialdusteta... ja nagu eelpool kommenteerijad juba märkinud - väga keeruline on meespersoonidele mingeid nikerdustega kudumeid kandma sundida. Aga eks sinna sisse kootud hääd mõtted olegi ju peamine... nagu ka nende lahedalt kirjude sokkide puhul!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh, Kair! Ja olen täietsti nõus sellega, mida sa heade mõtete sissekudumise kohta ütlesid.

   Kustuta