neljapäev, 11. aprill 2013

Kui kallitel inimestel on sünnipäev

Ku mullõ kallil inemisel om sünnüpäiv, taha iks midägi esi kingis tetäq. A et kalleil inemiisil om sünnüpäiv juhtumiisi egä aastaga, sis om vajja vahtsit mõttit. Timahavva otsusti, et ma ei kuagi imäle sünnüpääväs midäi, aq heegelda ja heegelda seo kõrd hoobis timä kodo jaos. Et asi olõssi viil inämb uutmalda, otsusti heegeldaq linigu ni taa kausis är tärgeldäq. Võti plaani tetäq kats kausikõst: tõsõ vähämbä ni tõsõ suurõmba. 
Kui mulle kallil inimesel on sünnipäev, siis tahan ikka ise kingi valmistada. Aga et kallitel inimestel on sünnipäev juhtumisi igal aastal, siis on vaja uusi mõtteid. Sel korral otsustasin, et üllatan ema sellega, et ei koogi talle midagi, vaid hoopis heegeldan. Ja et heegeldan tema kodu jaoks. Et kink oleks veel ootamatum, otsustasin heegeldada liniku ning selle kausiks tärgeldada. Võtsin plaani teha kaks linikut: ühe väiksema ja ühe suurema.
Mustrõ löüdse koskiltki võrgost, kah'os mälehtä-i inämb, kost. Et ma olli lugõnuq, kuimuudu tsukruga tärgeldet kausikõ mõnõ ao peräst lakja vajju, otsusti võttaq tetäq Craftwerki lehelt lövvet oppusõ perrä. Sääl pruugiti linigu kausis tärgeldämises PVA-liimi (viiga suhtõh 1:1). Kaussi and pruuki ni söögiasju jaos ku ka daami buduaarih. Pildi pääle püüdmise aos panni iks kausi sisse pärliq, selle et taha-s imäle präänikist rasvaplekilist kinki saataq.
Mustri leidsin kuskilt võrguavarustest, kahjuks ei mäleta, kust. Et ma olin lugenud, kuidas suhkruga tärgeldatud kauss mõne aja möödused jälle linikuks laiali vajus, järgisin Craftwerki lehel olevat õpetust, kus soovitati linikut kausiks tärgeldamisel kasutada PVA-liimi (segatuna veega suhtes 1:1). Kaussi saab kasutada nii söödava kraami hoidmiseks kui ka daami buduaaris. Pildistamiseks ei hakanud rasvaplekkide hirmus siiski kaussi küpsistega täitma.
Suurõmba kausiga lää-s nii ilosahõ. Linik sai valmis ni kõik' oll' illos, kooniq oll' selge, et mul ei olõq paraja kujo ni suurusõga kaussi. Käve esiki naabrinaasõ kaussõ sort'mah, aq midä es olõq, tuud es olõq. Nii et imä sai sünnüpääväs katõ kausi asõmal kausi ni linigu.
Suurema kausiga nii ilusti ei läinud. Linik sai valmis ning kõik oli kena hetkeni, kui selgus, et mul ei ole sobiva kuju ja suurusega kaussi. Käisin isegi naabrinaise kausivaru tuulamas, aga mida polnud, seda polnud. Nii et ema sai sünnipäevaks kahe kausi asemel kausi ja liniku.
Linigu mustrõ om võet siist. Läbimõõdis tull' 41 cm.
Liniku muster on võetud siit. Liniku läbimõõduks tuli 41 cm.

Image and video hosting by TinyPic
Mõlõmbaq as'aq ommaq heegeldedüq Anchori heegelniidist nõglaga nummõr 1.

Mõlemad asjad on heegeldatud Anchori heegelniidist nr 1 heegelnõelaga.

4 kommentaari:

  1. Vau kui ilusad tööd! Tõelised meisterteod! Oleks endalgi selliste asjade tegemiseks püsivust.

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Aitäh! Tegelikult on need ju väikesed tööd ja püsivust leidub sul selleks kindlasti, sest ainuke püsivust nõudev hetk on liniku venitamine. See on küll tüütu.

      Kustuta