laupäev, 23. veebruar 2013

Best West - vest õkvalt mu jaos

Ku ma olli tükk aigu kudanu 2 ni 1,5 mm vardidõga, tull' himo kutaq midägi suurt, pehmet ni pääasi, et suuri vardidõga. Jo tükk aigu tagasi oll' mullõ silmä jäänüq seo vest. Pääleki miildü-iq mullõ hindä säläh traditsioonilidsõq vestiq, aq et sälg hää lämmi ni käeq vabaq olnuq, tuud tahtnuq külh. Tuuperäst tundugi seo vest tävveline. 
Kui ma olin juba tükk aega kudunud suhteliselt väikseid esemeid ning kasutanud selleks peamiselt vardaid 2 ja 1,5 mm, tuli isu kududa midagi suurt, pehmet ning peaasi et jämedate varrastega. Juba tükk aega tagasi oli silma jäänud see vest, mis võlus mind eriti seetõttu, et ma ei ole traditsiooniliste vestide kandja, kuid sooja selga ja vabu käsi tahaks ikkagi. 
Kudaminõ läts' õkvalt nii kipeste, ku nii suuri vardidõga kudamisõlt uutaq või. Veidemb ku nädäliga oll' mu vest pia valmis, aq ka lang oll' otsah, nii et inne ärq lõpõtamist tull' viil langa manoq telliq. Taha-s ka vesti ilma karmanidõldaq jättäq.
Vesti kudumine edenes kiiresti, nagu nii jämedate varrastega kudumiselt ootakski. Vähem kui nädalaga oli vest peaaegu valmis, kuid veidi enne lõpetamist sai lõng otsa. Nii et tuli lõnga juurde tellida. Ei tahtnud vesti sugugi ka ilma taskuteta ja pea olematu kraega jätta.
Olõ uma vahtsõ vestiga umbõ rahul, om iks hää lämmi külh. Pääleki näge taa mu meelest hää vällä kah.
Olen oma uue vestiga väga rahul, sest see on ikka hästi-hästi soe. Pealegi näeb see minu meelest hea välja ka.
Langas om Dropsi Andes, midä läts veidükene alla 1000 grammi. Koi päämädselt 8 mm vardidõga, õnnõ viiri jaos võti 7 mm vardaq. Nöpsiq osti Tartu Lõunakeskusõ Viklist. Sääl ommaq tõtõstõ kinäq nöpsiq!
Lõngaks on Dropsi Andes, mida kulus veidi alla kilo. Kudusin peamiselt 8 mm varrastega, vaid sooniku jaoks kasutasin 7 mm vardaid. Nööbid ostsin Tartu Lõunakeskuse Viklist. Seal on tõesti kenad nööbid müügil.

15 kommentaari:

 1. Sirtsuk ja Helin, aitäh teile!

  VastaKustuta
 2. Üks soe ja pikk vest on kindlasti väga praktiline riideese. Dropsi leheküljel paistab see liiga lopsakana, sinu oma mahub kindlasti ka jope alla. Ja taskud on kenad!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh! Tõesti, mul oli hirm, et nii jämedast lõngast lohvakas vest ei mahu hästi jope ja mantli alla. Tegelikult mahub. Tõsi küll, kui selle mantli alla panin, oli tunne, et mantel on mind liiga täis.

   Kustuta
 3. Tõeliselt mõnus vest, hakka või ka selle lõnga poole pilke viskama...

  VastaKustuta
 4. Supermõnus, mulle meeldib ka peale peenemat tööd kasvõi mõni proovilapp teha jämedast ja pehmest lõngast:)

  VastaKustuta
 5. Vaatan ka, et sinu vest on hulga ilusam kui originaal :) väga lahe :)

  VastaKustuta
 6. Drex, Heli ja Helle, aitäh teile!
  Drex, jään siis sinu varianti ootama.

  VastaKustuta
 7. Nii ilus vest! Oh, saaks enda oma ka lõpuks valmis.

  VastaKustuta
 8. üts lemmikasi su lehe päält :) ja tõtõstõ om ilosamp ku originaal ;)

  VastaKustuta
 9. Mis hea, see näeb SUPER välja!!! Väga tubli töö!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh! Sa ikka kohe oskad näo naerule tõmmata!

   Kustuta